Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 81 komentarzy

Amazonia w weekend

Jacek Jarecki - Sprawy i sprawki polityczne i społeczne

Dla Rządu! Dla Polski!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiele osób, w tym, przedstawiciele klas pracujących miast i wsi, nie wykluczając drobnych mieszczan, prześladują mnie pytaniami o dalsze losy naszego ulubionego Premiera i jego rządu.

 Gładząc siwą, opadającą na kolana brodę (nie moje kolana, oczywiście, tylko jednej takiej Pameli) zastanawiałem się bardzo poważnie, nad odpowiedzią. Chodziłem tu i tam, zaglądałem w różne dziurki, ale nie zaznałem oświecenia.

Do czasu! Chodzę sobie po cmentarnym parkingu, oczekując auta i tak sobie z nudów się rozglądam.  Do drzewa jakiś dobrodziej przylepił plakat.

Handlarz drobiu!

Reklamują kurczaki, które, jako dorosłe bydlęta mogą ważyć nawet 9,2 kg! Dlaczego, nie - 9,3, plakat nie tłumaczył. Wiele tam było sensacji, a na samym dole siedziały indyki, ważące  do 45 kg. Dowcipny obywatel dopisał długopisem „1”

Ucieszyłem się, wyobrażając sobie 145 kilogramowego indyka i przyszedł mi do głowy Donald Tusk.

Donald Tusk zawsze przychodzi mi do głowy, gdy widzę coś zabawnego, albo podejrzanego.  Znaczy, że jestem tak zwanym państwowcem.

W związku z tym, że każdy obywatel powinien starać się wyróżnić w pomaganiu Rządowi, zaprezentowałem na specjalnym, prawie tajnym spotkaniu, narrację dotyczącą wynalazków i rozmaitych dziwactw.

W czasach, gdy wizerunkowi nie pomaga Boni, czas na kurę znoszącą dwadzieścia sześć jajek w ciągu 24 godzin. Kurę pancerną!

Raz, że jajka stanieją do takiego poziomu, że byle obywatel a nawet rencista będzie się napychał jajecznicą po uszy, dwa, że wzmocni się przy pomocy pancernych kur, ogólna obronność, a trzy – ciekawy temat dla polskiego kina, że wymienię A.Wajdę.

Albo niech nasz rząd wynajdzie dziurę!

Nie budżetową, ponieważ to żadna osobliwość, tylko zwyczajną, w ziemi. I w tę dziurę spuszcza się Tusk na sznurku, odkrywając świat równoległy, w którym też jest Premierem, ale Boni jest Bońkiem.

Inny pomysł! Gaje pomarańczowe pod Warszawą! Jeśli wystąpią problemy z powodu mrozu czy śniegu, zawsze można przerobić pomysł na „geje pomarańczowe w Warszawie” Coś marnieje, by coś mogło rozkwitać. Szczególnie Hanna Gronkiewicz.

Jasne, że można, po prostu, publice mydlić oczy, ale do rozstrzygnięcia przetargu na mydło, zostały prawie trzy miesiące.

Donald Tusk przychodzi mnie do głowy. Mnie do głowy przychodzi Tusk Donald. Premier.

Czas na wizytę u neurologa, skoro szaman -  ludojad, nie pomaga!

A jak ma pomóc, skoro sam siebie przedwczoraj sporzył?

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Dobre!!......Bo polityczne. :)

  Przszedł Tusk do astrologa i pyta: Mistrzu co dalej będzie?
  Mistrz POpatrzył w szklaną kulę i aż się wzdrygnął, popatrzył na Tuska i wycedził przez zęby: BĘDZIESZ SIEDZIAŁ!! rzekł autorytarnie, a o reszcie to nawet karty boją się mówić. Pzdr
 • @Lancelot 21:06:09
  A Dr Adolf Nowak z partii NSPAP twierdzi że wszyscy oni i nie tylko, trafią do nowego Auschwitz.
  To dopiero numer!
  Sprawdź na: www.nspap.livejournal.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031